25 maja 2020

Winyl heterogeniczny na nową rzeczywistość COVID-19

Czasy wielkiego zamieszania, takie jak obecna pandemia wirusa koronawirusa, zmieniają naszą perspektywę. COVID-19 spowodował, że zmieniliśmy priorytety we wszystkich aspektach naszego życia i nadal będziemy to robić. Obejmuje to nasze prace jako wykonawcy, architekci i projektanci wnętrz. Bardziej niż kiedykolwiek, będziemy koncentrować się na poszukiwaniu nowych sposobów na uczynienie naszych przestrzeni czystszymi, łatwiejszymi w utrzymaniu i bardziej odpornymi na zarazki i bakterie, bez utraty naszych nowoczesnych udogodnień. W końcu naszym zadaniem jest tworzenie przestrzeni, w których ludzie czują się swobodnie, a to oznacza, że ​​powinni również czuć się bezpiecznie.

Sposób, w jaki zajmujemy się nowymi projektami budowlanymi, od biur i hoteli po szkoły i placówki opieki, zmieni się nieodwracalnie. Odporne na zarazki, łatwe do czyszczenia powierzchnie będą w czołówce wszystkich i będą bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej. Dotyczy to nie tylko naszych domów, ale także obszarów komercyjnych – sklepów, hoteli, restauracji, szkół, biur, a zwłaszcza ośrodków opieki.

Niektóre materiały podłogowe, takie jak heterogeniczny winyl, już spełniają te wymagania. Te rodzaje podłóg będą służyć jako podstawa do dalszych ulepszeń w zakresie czystości i powierzchni odpornych na zarazki. Na przykład heterogeniczne podłogi winylowe są szczególnie higieniczne, ponieważ są łatwe do czyszczenia i pokryte warstwą bakteriostatyczną.

Oczywiście ważne jest, aby pamiętać, że bez względu na rodzaj podłogi, którą wybierzesz, nie może ona i nie będzie zapewniać ochrony przed koronawirusem. Może jednak przyczynić się do czystszego, bardziej higienicznego środowiska, w którym inne zarazki i choroby mają mniejsze szanse rozprzestrzenienia się.

Heterogeniczny winyl do szpitala polowego w Abu Zabi

IVC pomógł w budowie obiektu, zapewniając 25 000 m² heterogenicznej podłogi winylowej ITEC 471 w Scarlett T73.

Oprócz higieny istnieje wiele innych dobrych powodów, aby wybrać arkuszowe podłogi winylowe do projektów w opiece lub edukacji. Niejednorodne podłogi winylowe mają różnorodne wzory i kolory: motywy z szarego drewna, nowoczesne konstrukcje betonowe, a nawet zabawne, ale modne kolory. Jest to duża zaleta w sytuacjach, w których ludzie muszą często przebywać w pomieszczeniach, na przykład w placówkach opiekuńczych. Wybierając piękny design, możemy zamienić wnętrze w bezpieczną przystań.