Designerskie wykładziny biurowe

Biurowa kompozycja przestrzeni


Projektowanie i aranżacja przestrzeni biurowej ma bardzo duże znaczenie – w końcu pracownicy spędzają w firmie przeciętnie jedną trzecią doby, a zdarza się, że nawet więcej. Warto zadbać o to, aby pomieszczenia były nie tylko funkcjonalne, ale również przyjemne i estetyczne, co przełoży się bezpośrednio na samopoczucie i efektywność wykonywanych zadań. Oprócz profesjonalnych dobrze dobranych mebli czy odpowiedniego koloru ścian istotną rolę odgrywa również wybór rodzaju podłogi. Jednym z popularnych rozwiązań, które zyskuje coraz więcej zwolenników, jest zastosowanie w przestrzeniach biurowych wykładzin biurowych. Dlaczego?

Najważniejsze zalety stosowania w biurach wykładzin dywanowych


Przede wszystkim wykładziny biurowe charakteryzują się trwałością i wytrzymałością, co jest bardzo ważne ze względu na codzienne wielogodzinne eksploatowanie. W firmach konieczność częstego remontu jest bardzo dużym utrudnieniem w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa i wiąże się z dodatkowymi kosztami, dlatego kompletując wyposażenie i projektując pomieszczenia, dekoratorzy decydują się właśnie na wybór designerskich wykładzin dywanowych. Poza tym jest to rozwiązanie budżetowe z dwóch względów: po pierwsze – korzystnej ceny i po drugie – łatwego utrzymania w czystości, które nie wymaga specjalistycznych środków i profesjonalnych usług. Dzięki temu czyszczenie powierzchni podłogi nie będzie generowało dodatkowych kosztów.

Zamiast wykładziny w rolce można również zdecydować się na inną ciekawą alternatywę, jaką są płytki dywanowe do biura. Dzięki nim nie ma konieczności wymiany całego pokrycia w przypadku powstania trudno zmywalnych plam lub uszkodzeń. Wystarczy wymienić tylko zabrudzony kawałek materiału. Można również pokusić się o stworzenie oryginalnej kompozycji poprzez mieszanie różnych wzorów.

 

Inne istotne zalety wykładzin biurowych to:

 • łatwość montażu;
 • szeroki wybór splotów i materiałów, które dostosujemy do specyfiki pomieszczenia;
 • wchłanianie kurzu i estetyczny wygląd;
 • ciepło oraz miękkość powierzchni podłogowej, która została wykończona wykładziną dywanową;
 • izolacja akustyczna;
 • nadanie wnętrzu przytulności, co wpływa na poprawę samopoczucia;
 • łatwa możliwość wymiany – szczególnie w przypadku płytek dywanowych do biura;
 • antypoślizgowość;
 • szerokie zastosowanie;
 • różnorodność w wyborze kolorów i wzorów.
płytki dywanowe do biura płytki dywanowe do biur płytki wykładzinowe do biur płytki wykładzinowe do biur - archteka płytki dywanowe do biura - archteka
 

Płytki dywanowe do biura


Skoro mowa o kolorach: w nowoczesnych przestrzeniach biurowych często stosuje się barwy, które pozytywnie oddziałują na podświadomość pracowników i wywołują określone emocje, co przekłada się bezpośrednio na efektywność w pracy. Dobór kolorów zależy oczywiście od specyfiki pomieszczenia. Na przykład w charakterystycznych dla korporacji otwartych przestrzeniach (ang. open space) wybiera się wykładziny dywanowe w stonowanych, neutralnych barwach – najlepiej sprawdzą się w tym celu odcienie szarości – od jasnych aż po ciemniejsze. W zamkniętych wnętrzach biurowych najlepszy będzie natomiast kolor zielony, który ożywia wnętrze, działa odprężająco i pozwala zredukować nadmiar szkodliwego stresu. Przy projektowaniu pomieszczeń w firmie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na poszczególne kolory, które pomagają zbudować pożądany nastrój i uczucie komfortu. Jak zatem dopasować barwę wykładziny biurowej do specyfiki pomieszczenia? Warto jeszcze wiedzieć, że:

 • jasne odcienie niebieskiego pobudzają umysł do myślenia i sprzyjają koncentracji, dlatego błękitne wykładziny dywanowe zakłada się w mniejszych biurach, gdzie pracuje kilka osób;
 • ciemny niebieski (również granatowy) to doskonały wybór w salach konferencyjnych, pomieszczeniach, w których prowadzi się ważne negocjacje czy w gabinetach kadry zarządzającej – wywołuje pozytywne wrażenie i pozwala się skupić;
 • wykładziny biurowe lub płytki dywanowe do biura w kolorze fioletowym pobudzają wyobraźnię do tworzenia ciekawych koncepcji i artystycznych pomysłów – będą idealne wszędzie tam, gdzie w pracy wymagana jest kreatywność, np. w agencjach reklamowych.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze


Oprócz zapewnienia pracownikom najwyższego komfortu i odpowiednich warunków do pracy nie można pominąć innego ważnego aspektu, jakim jest świadome budowanie wizerunku firmy. To proces długofalowy, na który składa się wiele zaplanowanych czynności – jedną z nich jest wygląd pomieszczeń w zakładzie, który tworzy niezmywalne pierwsze wrażenie. Designerska wykładzina biurowa może stać się doskonałą wizytówką firmy. Będzie budować pozytywną opinię nie tylko w oczach klientów, ale również każdej osoby, która odwiedzi przedsiębiorstwo. Wybrana wykładzina dywanowa może być mniej wyróżniającym się elementem w pomieszczeniu, ale doskonale uzupełni cały wystrój albo zagrać pierwsze skrzypce, tworząc bardziej wyrazistą przestrzeń. Możliwości jej wykorzystania są nieograniczone.

Płytki dywanowe i wykładziny biurowe znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w dużych korporacjach i mniejszych przedsiębiorstwach. Równie często ten rodzaj pokrycia podłogi można spotkać w hotelach, urzędach, kinach czy modnych showroomach.

 
archteka - płytki dywanowe do biura archteka.com - płytki dywanowe do biur