18 czerwca 2018

3M Dichroic a nauka. Technologia a dekoracja.

Rozszczepienie światła słonecznego za pomocą pryzmatu dokonane przez Newtona w latach 1665–66 zostało uznane przez świat nauki za jeden z dziesięciu najpiękniejszych eksperymentów w historii fizyki. Uczony wykazał w ten sposób, że światło białe jest w istocie mieszaniną barw.

3M Dichroic folia, która jest substytutem szkła dichroicznego – pozwala odbijać światło w rożnych kolorach, w zależności od pory dnia. Jej nieograniczone możliwości wykorzystania w dekoracji, ekspozycjach, budowaniu designu czy nieszablonowego klimatu we wnętrzach i na budynkach pozwalają stwierdzić, iż wykorzystanie najlepszych technologii, nauki w świecie projektowania to przykład nieustannych pięknych eksperymentów w różnych dziedzinach naszego życia.

Piękno folii 3M Dichroic zachwyca, jej oryginalność zastanawia, a wszystko to sprawia, że nikt nie jest obojętny wobec di-chro-ica. To oznacza, że warto tworzyć rzeczy zauważalne nie zapominając o wartościach , które każdy obiekt powinien posiadać: funkcjonalność. Ideałem byłoby połączenie tych cech.

Zatrzymaj się przy folii DICHROIC, może znajdzie ona miejsce w gabinecie, na fasadzie budynku, w sercu mebla , na wystawie czy … ? właśnie … ile projektantów tyle pomysłów …

(ds)